Edukacyjny potencjał gier planszowych na przykładzie gry Dixit (tura popołudniowa)

Zapraszamy na wyczekiwane szkolenie dla osób ze środowiska nauczycielskiego, edukacyjnego, muzealniczego: "Edukacyjny potencjał gier planszowych na przykładzie gry Dixit". Uczestnicy i uczestniczki warsztatów poznają serię gier Dixit, która cieszy się wśród nauczycieli i nauczycielek niesłąbnącą popularnością. Podczas szkolenia wykorzystamy najnowszy dodatek Dixit MNK we wnętrzach Muzeum Narodowego.
Uczestnicy i uczestniczki wezmą udział w rozgrywkach, a po każdej z nich przeprowadzona zostanie burza mózgów, w wyniku której wymienimy się pomysłami na kreatywne wykorzystanie poznanych gier na zajęciach lekcyjnych z różnych przedmiotów szkolnych. Skupimy się wówczas na ukazaniu jak konkretnie gry planszowe, jako narzędzie edukacyjne, mogą służyć nauczycielom i uczniom w procesie realizowania podstawy programowej.

Wybrane obiekty z talii Dixit MNK będzie można znaleźć w galeriach muzeum.

Prowadzenie: Urszula Świat, koordynatorka projektów edukacyjnych w wydawnictwie Rebel z wieloletnim doświadczeniem w pracy jako oligofrenopedagog, terapeuta i nauczyciel. Miłośniczka gier planszowych oraz kreatywnego podejścia do nauczania, w głębokim poszanowaniu potrzeb i możliwości każdego ucznia. Z tego połączenia powstał cel promowania gier planszowych w edukacji i kulturze. Z ramienia firmy Rebel realizuje go poprzez programy "Zgrana Szkoła" i "Zgrana Biblioteka" Prywatnie mama dwóch wspaniałych maluchów, które czynią jej życie najpiękniejszą grą tak wielce strategiczną jak losową.

Współpraca: Anna Berkowicz, pomysłodawczyni i koordynatorka Dixit MNK, Dział Edukacji MNK.
Szkolenie o godz. 13:00 organizujemy głównie z myślą o osobach zainteresowanych edukacją muzealną, pracujących w instytucjach kultury. W tym szkoleniu skupimy się na wykorzystaniu gier podczas lekcji muzealnych i innych formatów dla publiczności w instytucjach kultury.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Szkolenie odbywa się w dwóch turach (13:00-15:00 i 16:30-19:00).
Zapewniamy zaświadczenia o uczestnictwie w szkoleniu.

Konieczna rezerwacja: Centrum Informacji i Rezerwacji: rezerwacja@mnk.pl, tel. 12 43 35 744 (czynne w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)