Dobroczyńcy 2009-2010 wyróżnieni

Rynek Główny 3, 31-042 Kraków
13.05.2011

Dobroczyńcy 2009-2010 wyróżnieni

Dnia 13 maja 2011 roku w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w krakowskich Sukiennicach odbyło się doroczne spotkanie z Dobroczyńcami Muzeum, którego celem było wyróżnienie i podziękowanie wszystkim Osobom i Instytucjom, które wsparły realizację naszej misji w roku 2009 i 2010.
Uhonorowani zostali Dobroczyńcy, którzy przyczynili się, i stale przyczyniają, do upowszechniania wizerunku naszego Muzeum jako miejsca otwartego i przyjaznego, łączącego tradycję oraz historię z nowoczesnymi formami kontaktu ze sztuką i kulturą.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in.: Pan Stanisław Kracik - Wojewoda Małopolski, Pan Witold Latusek - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Pani Marta Patena reprezentująca Radę Miasta Krakowa, Pan Marek Góźdź - Naczelnik Wydziału Ds. Funduszy Europejskich, reprezentujący MKiDN, Pani prof. Maria Dzielska – wiceprzewodnicząca SKOZK, Pan Maciej Wilamowski - Dyrektor Biura SKOZK, Pan Mariusz Koperski – Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane, przedstawiciele konsulatów oraz wiele innych szacownych osób, a także Ambasadorowie Galerii w Sukiennicach: Pani Redaktor Barbara Marcinik, Pan Poseł Bogusław Sonik i Pani Dyrektor Magdalena Wojewoda.

Pamiątkowy dyplom i tytuł Dobroczyńcy Muzeum Narodowego w Krakowie roku 2009-2010 został przyznany przedstawicielom: PZU, Banku BPH, MetLife, Karcher Sp. z o.o., Nordea Bank Polska SA, PWPW SA, Bankowi Pekao SA, Elektrociepłowni ""Kraków"", PKO Bank Polski SA.

Dyplomy wręczono także okazującym Muzeum największe wsparcie w informacji i upowszechnianiu wiedzy o naszych projektach mediom, takim jak: AMS SA, Gazeta Wyborcza, Telewizja Polska SA, Radio Kraków, Onet.pl, Art & Business, Trójka - Program 3 Polskiego Radia.

Podziękowaliśmy Osobom i Instytucjom wspierającym: Społecznemu Komitetowi Odnowy Zabytków Krakowa, Panu Stanisławowi Kracikowi - Wojewodzie małopolskiemu, Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwu Małopolskiemu, Panu Marianowi Mikołajskiemu – Konsulowi Honorowemu Królestwa Norwegii, Konsulatowi Amerykańskiemu, Gminie Miejskiej Kraków, Radzie Miasta Krakowa, Gminie i Miastu Niepołomice oraz Muzeum Niepołomickiemu, Gminie Miasta Zakopane, Narodowemu Instytutowi Audiowizualnemu, Programowi Współpracy Transgranicznej Polska – Republika Słowacka.

Dyplomy zostały przekazane również darczyńcom Muzeum: ks. Jerzemu Kontkowskiemu, Panu Andrzejowi Starmachowi (Galeria Starmach), Panu Jackowi Budynowi, Panu Konradowi Polleschowi, Panu Stanisławowi Stawiarskiemu, Panu prof. Leszkowi Wajdzie, Towarzystwu Przyjaciół Muzeum Narodowego w Krakowie. Podczas spotkania wyemitowano film przedstawiający przedsięwzięcia Muzeum Narodowego w Krakowie zrealizowane w latach 2009-2010. Zaprezentowano również wyjątkowe dzieło sztuki, które Muzeum Narodowe w Krakowie pragnie pozyskać do swoich zbiorów – pięknie haftowany parawan, zabytek sztuki ormiańskiej z końca XIX wieku.

Na zakończenie spotkanie uświetnił swoim wystąpieniem Chór Nowodworski, który wykonał kilka utworów ze swojego repertuaru.